NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:THE JAN GAŁACH BAND


Koncert Hall    21:00 • 25.11.2017

Wstęp: info wkrótce


THE JAN GAŁACH BAND

Blues * Funk * Jazz * Rock

 

W ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” wybrany Zespołem Roku 2013 i 2014.
Jedyny zespół w Polsce, grający na stałe z dwiema perkusjami.

25 września 2013 roku ukazała się płyta „Jan Gałach & Friends”, będąca uwieńczeniem pracy zespołu oraz kilku zaprzyjaźnionych muzyków.

Jan Gałach – „Jan Gałach and Friends” (więcej o płycie – LINK)

 

Wydawnictwo i dystrybucja: Katofonia 2013 (wersja limitowana – numerowana)
Granie i śpiewanie: Jan Gałach – skrzypce/gitara/cajon/triangle ; Karolina Cygonek – śpiew ; Beata Przybytek – śpiew ; Mariusz Korczyński – śpiew ; Robert „Sierściu” Mastalerz – śpiew ; Borys Sawaszkiewicz – piano/hammond/moog ; Aleksander Papierz – saksofon ; Michał „Cielak” Kielak – harmonijka ; Marek „Pegaz” Kobus – gitara ; Karol Skórski – gitara ; Marek Idzik – bas ; Paweł „Muzzy” Mikosz – bas ; Max Ziobro – perkusja.

The Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011 roku.

 

 

Tworzący go muzycy, to doświadczeni instrumentaliści:

Jan Gałach (skrzypce)
Karolina Cygonek (wokal)
Marek „Pegaz” Kobus (gitara)
Marek Idzik (bas)
Borys Sawaszkiewicz (klawisze) molestowany seksualnie.
Krzysztof Kot (perkusja)
Michał Bocek (perkusja)

 

Pomysł na swój band i oczywiście jego brawurowa realizacja to majstersztyk założyciela zespołu – Jana GałachaJan Gałach Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. Co już niejednokrotnie udowadniał i niejednokrotnie pokazywał podczas najważniejszych festiwali w Polsce, m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues.

 

Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwięków i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Gałach znalazł wyśmienitych, godnych siebie muzyków i nikt nie przesadza tu z wirtuozerią.

 

Zespół w swym aktualnym kształcie, wykrystalizował się w 2011 roku i już na dobre został dostrzeżony przez organizatorów. Występował podczas Bluesonaliów (2012r.), w ramach których zagrał przed największą gwiazdą imprezy – amerykańskim gitarzystą Doylem Bramhallem II. Na początku 2014 r. muzycy reprezentowali nasz kraj na International Blues Challenge w Memphis, zbierając znakomite recenzje.

 

Chwile po powrocie do kraju JGB zdobył wyróżnienie w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”.

W marcu 2014r. podbijają Blues Aperitiv organizowany w Czechach, gdzie zdobyli pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności. Później pojawiają się jako gość przed legendą polskiej sceny – zespołem SBB, w ramach festiwalu Blues na Świecie. Rok 2015  upływa pod znakiem licznych występów na najbardziej rozpoznawalnych bluesowych festiwalach w kraju i za granicą. Jan Gałach wraz ze swoim zespołem pojawia się m.in. na: Blues Alive Festival (Czechy), Festival Stetson & Bourbon (Czechy), Olsztyńskie Noce Bluesowe czy Supraskie Spotkania Okołobluesowe.

 

Kolejny rok to kolejne koncerty (m.in. JGB wystąpił w Dolinie Charlotty jako wybrany zespół przez gwiazdę imprezy Legend Rocka – Carlosa Santanę), ale przede wszystkim, rok 2016, to praca nad najnowszym materiałem i nadchodzącym albumem, na którym Gałach i jego muzycy pokażą na czym polega prawdziwe granie.

 

 «« powrót